Nyhetsarkiv Juli – September 2019

Senaste datum först

Ny matrikel i oktober – anmäl dina fordon!

Peugeotklubben kommer att ge ut en ny medlemsmatrikel under oktober månad. Matrikeln ska förstås innehålla så aktuella uppgifter som möjligt om våra medlemmars fordonsinnehav. Därför behöver vi din hjälp! Har du under de senaste åren köpt eller sålt en Peugeot? Har du redan anmält det till vårt fordonsregister? Bra i så fall! Eller är du [...]

Reservdelsträff i Uppsala 28 september – en påminnelse!

Lördag den 28 september kl 10 - ca kl 16 är det dags för Peugeotklubbens årliga reservdelsträff. Denna gång är träffen hemma hos Ove Pettersson i Läby Österby strax utanför Uppsala. Läs mera om träffen - och hur du hittar hem till Ove i Läby - på vår Kalender

Lejonet nr 3-2019 – ett fullmatat nummer!

Lejonet nr 3-2019 har nu gått till tryckeriet och distribueras till alla Peugeotklubbens medlemmar under vecka 38. Några rubriker ur innehållet: * Jubileumsträffen 23-25 augusti * NPM 2019 - resa i österled fast på svenska * Fransk gemenskap i norr * FFFF-Taxinge * Norsk Peugeotklubb 30 år Samt en hel del annat smått och gott, [...]

MHRF:s Nyhetsblad nr 3 2019

Senaste numret av MHRF:s Nyhetsblad, även kallat PåVäg, har publicerats idag. Detta nummer innehåller: * Obs! Ägarbyte? Ny försäkring! * Tre vänner från Trelleborg vinner årets Kultur på väg * MHRFs jubileumsår samlat på en enda sioda! * Dyrare ursprungskontroll väntas 2020. Nyhetsbladet i sin helhet finns att läsa här: PåVäg nr 3 2019