Ny matrikel i oktober – anmäl dina fordon!

Peugeotklubben kommer att ge ut en ny medlemsmatrikel under oktober månad. Matrikeln ska förstås innehålla så aktuella uppgifter som möjligt om våra medlemmars fordonsinnehav. Därför behöver vi din hjälp! Har du under de senaste åren köpt eller sålt en Peugeot? Har du redan anmält det till vårt fordonsregister? Bra i så fall! Eller är du osäker på om det redan är gjort? Använd då:

Det enkla sättet att uppdatera fordonsregistret
Gå till sidan Fordonsregister. Där fyller du i reg.numren då de Peugeoter du äger just nu och klickar på Skicka längst ner i formuläret. Klart, så enkelt är det!

För medlem som inte anmäler någon ändring kommer de äldre befintliga uppgifterna att användas även i den nya matrikeln. Sista dag för anmälan är den  6 oktober.

Bild anm ny matrikel