Årsmöte 2019 i Svenska Peugeotklubben

Medlemmarna i Svenska Peugeotklubben

kallas till årsmöte i Västerås lördag den 18 maj kl 13.30. Platsen är Björkmans Bil, Strömledningsgatan 5, Tunbytorp, Västerås. Dagordning enligt klubbens stadgar.

Innan årsmötet ges tillfälle att besöka Björkmans Bils anläggning. Företaget är en större återförsäljare av Peugeot. Före årsmötet bjuder Björkmans Bil närvarande årsmötesdeltagare på en enklare lunch.

Tider
* 11.00 Årsmötesdeltagarna är välkomna att bese Björkmans Bils anläggning.
* 12.30 Lunch
* 13.30 Årsmöte
* 14.30 ca Styrelsemöte direkt efter årsmötet

Vägbeskrivning
Björkmans Bil ligger intill väg 56/Bergslagsvägen, som går ut från Västerås mot Sala. Från E18, både från väster och öster, ta av vid trafikplats 133, Skallbergsmotet, till väg 56 mot Sala. I andra rondellen, ta vänster till Norrleden, och direkt första gatan till höger, det är Strömledningsgatan.

 

Klicka på kartan för stort format!